Syn według wiary -dzień 1

photo-1450101499163-c8848c66ca85

2 List Apostoła Pawła do Tymoteusza  1:1-7          (2 Tym 1:1-7)

„Paweł, apostoł Chrystusa Jezusa z woli Boga, według obietnicy żywota, który jest w Jezusie Chrystusie, do Tymoteusza, umiłowanego syna:

Łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Pana naszego.

            Dziękuję Bogu, któremu z czystym sumieniem służę, tak jak przodkowie moi, gdy nieustannie ciebie wspominam w modlitwach moich, we dnie i w nocy;

Pomny na łzy twoje, pragnę cię ujrzeć, abym doznał pełnej radości;

Przywodzę sobie na pamięć nieobłudną wiarę twoją, która była zadomowiona w babce twojej Loidzie i w matce twojej Eunice, a pewien jestem, że i w tobie żyje.

Z tego powodu przypominam ci, abyś rozniecił na nowo dar łaski Bożej, którego udzieliłem ci przez nałożenie rąk moich. Albowiem nie dał nam Bóg ducha tchórzostwa, lecz mocy i miłości, i samokontroli.”

Osadzony w rzymskim więzieniu, pod koniec życia apostoł Paweł pisze list do swojego ucznia, współpracownika i zaufanego przyjaciela, Tymoteusza. Poznali się w czasie, kiedy apostoł Paweł odwiedził kościół w mieście Tymoteusza i od tej pory, przez następne dwa lata, wspólnie pracowali głosząc ewangelię i zakładając kościoły.

 Rozważania 

  • Które ze słów użytych w pierwszych czterech wersetach, odzwierciedlają troskę i przyjaźń, jaką Paweł darzył Tymoteusza? Które z nich wydają się mieć specjalne znaczenie? 
  • Czy miałeś w swoim życiu mentorów i jaki wpływ mieli oni na twoje życie? W jaki sposób pomogli w kształtowaniu twojego charakteru? 
  • Czy jest ktoś, o kogo modlisz się nieustannie? Czy znasz kogoś, kto jest młody w swej wierze i o kogo powinieneś się modlić? Zastanów się nad tym chwilę i zobacz, kogo Bóg przywiedzie ci na myśl. 

Słowo do zapamiętania

“Gdyż Bóg nie dał nam ducha tchórzostwa, ale mocy, miłości i samokontroli” (2Tym. 1:7)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s