Zbawca Wam się Narodził

shepherds

Ewangelia Łukasza 2:8-15

 „Tej właśnie nocy, na pobliskich łąkach pasterze pilnowali owiec. Nagle stanął pośród nich anioł, a wokół zajaśniała chwała Pana. Bardzo się przestraszyli,   lecz anioł rzekł:

– Nie bójcie się! Przynoszę wam radosną nowinę, która dotyczy wszystkich ludzi.  Dzisiaj w Betlejem narodził się Zbawiciel, długo oczekiwany Mesjasz i Pan!  Oto jak Go rozpoznacie: Ujrzycie Niemowlę owinięte w pieluszki, leżące w żłobie.

W tym momencie pojawiło się całe mnóstwo aniołów, którzy wielbili Boga:

– Chwała Bogu w niebie, a na ziemi pokój tym, których On kocha!

Gdy aniołowie powrócili do nieba, pasterze powiedzieli:

– Chodźmy do Betlejem i zobaczmy ten cud, o którym usłyszeliśmy.”

Pierwszymi, którzy usłyszeli wiadomość o narodzeniu Króla, nie byli bogacze i ludzie u władzy, ale pastuszkowie na polach. W czasach Jezusa, pasterze nie byli poważani, uważani za niegodnych by przekroczyć świątynny próg. Więc dlaczego to właśnie ich wybrał Bóg? „Pasterze” narodu izraelskiego nie byli godni w Jego oczach, by powierzyć im tak wielką nowinę, ci którzy ukochali władze i przywileje ponad posłuszeństwo Bogu(Jeremiasza 23:1-6). Ale objawiając Jezusa najpierw tym, co poniżeniu i zapomnieniu, Bóg pokazał prawdę o Jego Królestwie, w którym ostatni będą pierwszymi i uniżeni będą wywyższeni.

Rozważania

  • Jak myślisz, o czym rozmawiali ze sobą pasterze w drodze do Betlejem? Jakie ty miałbyś pytania do nich? Czego byś się obawiał, co by ciebie niepokoiło gdybyś był na ich miejscu? Dlaczego?
  • W jaki sposób ten świat kusi cię, byś patrzył tylko na siebie i szukał tylko własnego dobra? W jakich momentach się temu poddajesz? Dlaczego?

Boże Ojcze, dzięki Ci, że objawiasz się tym, co w pokorze szukają Ciebie. Pragnę być tym, którego możesz użyć dla głoszenia Twojej Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym. Pokaż mi, jak bardziej i bardziej mogę stawać się użytecznym dla Ciebie. Daj mi odwagę i siłę, by kochać ludzi tak, jak Ty sam nas ukochałeś. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s