Zabrakło Miejsca

birth-of-jesus
Behold the Lamb of God painting By Walter Rane

Ewangelia Łukasza 2:1-7

„Tymczasem August, rzymski cezar, wydał dekret o powszechnym spisie ludności w swoim państwie. Był to pierwszy taki spis od chwili, gdy Kwiryniusz został gubernatorem Syrii.  Wszyscy udawali się więc do swoich rodzinnych miejscowości, aby dać się tam zapisać.  Józef musiał wyruszyć z Nazaretu w Galilei do Betlejem w Judei, rodzinnego miasta króla Dawida. Pochodził bowiem z jego rodu.  Wybrał się więc w drogę wraz z Marią, swoją narzeczoną, która była już w zaawansowanej ciąży. Gdy tam dotarli, nadszedł czas porodu i Maria urodziła swojego pierwszego Syna. Owinęła Go w pieluszki i położyła w stajennym żłobie, gdyż nie było już dla nich miejsca w tamtejszym zajeździe.”

Ta historia jest tak dobrze nam znana, że łatwo jest czasami przejść nad nią do porządku dziennego i nie przykładając do niej większej uwagi. Nawet w przepełnionym Betlejem pewnie nikt na nią nie zwrócił uwagi. Ale gdy lepiej się je przyjrzymy, to zauważymy jak niezwykłą jest ona. Bóg, stwórca całego świata, przyszedł na świat w ciele maleńkiego dziecka i nie było nawet miejsca dla Niego nigdzie. Więc przyszedł na ten świat w stajence, w otoczeniu brudnych, hałaśliwych zwierzaków. Ale i dziś Bóg potrafi nawiedzić nas w niezwyczajny sposób, poprzez szept w naszym sercu, w zaaranżowanych sytuacjach, w chwilach i miejscach, w których czasami byśmy się tego nie spodziewali. Może dlatego, że nasze serca są tak pełne różnych innych rzeczy, nasze myśli pochłonięte sprawami tego świata, zabiegani nie mamy czasu zauważyć, jak On nas woła.

Rozważania

  • Czy przydarzyło ci się w życiu coś niespodziewanego, zaskakującego, na co nie byłeś przygotowany? W jaki sposób dostrzegłeś Boga w tym wszystkim? Jaki to miało wpływ na ciebie?
  • Co dzisiaj zajmuje miejsce w twoim sercu, czym ono jest wypełnione? W jaki sposób powinieneś oczyścić swe serce , byś miał w nim miejsce dla Jezusa, byś słyszał Jego głos i dostrzegał Jego prowadzenie?

Boże Ojcze, pokaż mi, co w moim sercu zajmuje należne Ci miejsce i pomóż mi oczyścić moje życie ze zbędnych i niepoprawnych rzeczy, byś mógł mnie używać dla swojego Królestwa. Pomóż mi by moja uwaga skupiała się na Tobie, Twojej obecności, miłości i działaniu. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s