Przygotujcie Drogę

Zechariah, Advent 2014

Ewangelia Łukasza 1:76-80

„A ty, synku, zostaniesz prorokiem Najwyższego.
Pójdziesz przed Panem i przygotujesz Mu drogę.
 I pokażesz ludziom Boże zbawienie,
dokonujące się przez odpuszczenie grzechów,
dzięki łasce naszego Boga.
Ona to zabłyśnie jak niebiańska światłość,
 i oświeci pogrążonych w ciemności i mroku śmierci.
Ona też wprowadzi nas na drogę pokoju!

Czas upływał, a chłopiec rozwijał się i wzmacniał duchowo. Gdy dorósł, zamieszkał samotnie na pustyni i przebywała tam aż do chwili rozpoczęcia swojej publicznej działalności w Izraelu.”

To druga część pieśni Zachariasza. Pod natchnieniem Ducha Świętego Zachariasz wypowiada pełne poezji prorocze słowa dotyczące jego nowonarodzonego syna Jana(znanego później jako Jan Chrzciciel). Dzisiaj te słowa przypominają nam, w jakim celu Chrystus Pan przyszedł na ten świat i co dzięki temu jest dostępne dla każdego, kto złoży swoje zaufanie w Nim.

Rozważania

  • Które ze słów wypowiedzianych przez Zachariasza poruszają cię najbardziej? Dlaczego?
  • Kto w twoim życiu pomógł ci przygotować twoje serce na przyjęcie zbawienia przez Jezusa? W jaki sposób? Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, by oddać swoje życie Chrystusowi, kto pomaga ci w zrozumieniu i w drodze do tej decyzji? Jaką pomoc otrzymujesz od nich w swojej duchowej podróży?

Drogi Ojcze, dzięki Ci, że posyłasz ludzi do nas i stawiasz ich na naszej drodze, ludzi, którzy opowiadają o Twojej Nadziei i miłości dla mnie. Kochany Panie Jezu, dzięki Ci za zbawienie, za odkupienie i odpuszczenie moich grzechów. Dzięki Ci, że z własnej woli i z Twojej nieprzebranej miłości do mnie, przyszedłeś na ten brudny świat, opuszczając niebo i chwałę, jaką tam miałeś, i wszystko to po to , by mnie wybawić z niewoli grzechu i dać w prezencie wolne życie, radość i rodzinę niebiańską. Dziękuję Ci, że Duch Twój Święty pobudza serca wiernych Tobie, by szli i głosili tę wiadomość wszystkim zgubionym. Poruszaj moje serce, bym jak Jan Chrzciciel, bez obaw i z odwagą głosił Twoje przyjście na ten swiat, śmierć krzyżową i zmartwychwstanie. Kocham Cię Panie Jezu. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s