Jestem Sługą Pana

virgin_pregnantlight

Ewangelia Łukasza 1:34-38

– Ale jak to się stanie? – zapytała Maria. – Jestem jeszcze dziewicą!

 – Zstąpi na ciebie Duch Święty i osłoni cię moc Boga. Dlatego dziecko, które urodzisz, będzie świętym Synem Boga.   Sześć miesięcy temu twoja krewna Elżbieta, uważana za bezpłodną, również zaszła w ciążę, mimo podeszłego wieku.  Dla Boga bowiem wszystko jest możliwe.

– Chcę służyć mojemu Panu – rzekła Maria – i jestem gotowa na wszystko, co się Jemu podoba. Niech się stanie tak, jak powiedziałeś.

Wtedy anioł odszedł.”

Jakże niesamowitą jest postawa Marii w odpowiedzi na słowa anioła. Jej słowa odzwierciedlają jej oddanie i otwarcie na działanie Boże. A przecież Maria była nastolatką, kiedy je wypowiadała. Czy stanąwszy w obliczu podobnej sytuacji, bylibyśmy gotowi powiedzieć, tak jak Maria: „Niech się stanie tak, jak powiedziałeś”?

Rozważania

  • Rozmyślając o tym sezonie przedświątecznym, jak ci się wydaje, czego Bóg oczekuje od ciebie? Czy potrzebujesz komuś przebaczyć, pogodzić się z kimś, pomóc komuś? A może potrzebujesz bardziej zaufać Bogu i Jego drogom?
  • Jakie wersety z Biblii pomagają ci pamiętać, że obietnice Boże są niezawodne i pewne?

Dziękuję Ci Boże za przykład posłuszeństwa i poddania, jaki mamy w postawie Marii. Pomóż mi, bym zawsze był otwarty na Twoją wolę i był jej posłuszny. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s