Pan Jest z Tobą

zwiastowanie1

Ewangelia Łukasza 1:26-33

„Gdy Elżbieta była w szóstym miesiącu ciąży, Bóg posłał anioła Gabriela do galilejskiego miasteczka Nazaret,  do pewnej panny o imieniu Maria, która była narzeczoną Józefa, potomka króla Dawida.  Gabriel, stanąwszy przed nią, powiedział:

– Witaj! Pan jest z tobą i obdarzył cię szczególną łaską!

Oszołomiona Maria zastanawiała się, co miałoby oznaczać takie powitanie.

– Nie bój się, Mario! – rzekł wtedy anioł. – Bóg zechciał ci okazać wyjątkową łaskę!  Wkrótce poczniesz i urodzisz syna, któremu dasz na imię Jezus.  Będzie On wielki i nazwą Go Synem Najwyższego. Bóg da Mu tron Jego przodka, króla Dawida.  Będzie wiecznie panował nad Izraelem, a Jego królestwo nie będzie miało końca!”

Tak często już słyszeliśmy i czytaliśmy tę historię, że czasami zapomina nam się jak niezwykłym było to wydarzenie dla Marii, zwykłej dziewczyny z małego miasteczka. Pomyśl, co musiało się dziać w sercu Marii, kiedy ujrzała po raz pierwszy w życiu anioła, który ogłosił jej, że Bóg upodobał ją sobie i wybrał. A teraz wyobraź sobie jej zdumienie i przerażenie, kiedy dowiedziała się, że w dziewiczym stanie zajdzie w ciążę i będzie nosić Bożego Syna. Bóg często właśnie w taki niezrozumiały i zadziwiający sposób działa – zakłóca rutynę życia, by uczynić coś nowego, niezwykłego i zaskakującego. A co, jeżeli Bóg pragnie też i nas zaskoczyć, poruszyć i przerwać monotonię i „normalność” naszego życia?

Rozważania

  • Zastanów się nad tym, z czym się zmagasz w swoim życiu i co wnosi do niego ból i cierpienie. Gdybyś na co dzień pamiętał, że Bóg jest z tobą nawet pośrodku zmagań i cierpienia, jak by to zmieniło twoje zachowanie i myśli?
  • Kilka następnych minut spędź w modlitwie i medytacji, wsłuchując się w Bożą odpowiedź na następujące pytanie: „Panie, czy jest coś, co pragniesz uczynić w te święta w moim życiu albo poprzez mnie w życiu innych ludzi?

Ojcze, pomóż mi zawierzyć Twoim słowom, tym które czytam w Piśmie i tym, które szepczesz do mojego serca. Kiedy zwątpienie wkrada się do moich myśli, kiedy zaczynam niedowierzać Twojej dobroci i miłości, przypomnij mi wszystkie Twoje błogosławieństwa w moim życiu. Pomóż mi pamiętać, że Ty zawsze jesteś ze mną, nawet wtedy kiedy nie odczuwam Twej obecności. Wprowadź Swoje święte zamieszanie do mojego życia, pomieszaj moje plany i moje przekonania, i użyj mnie dla Twoich celów. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s