Dziękuję Za To Że Mnie Wysłuchujesz

th8O20CIKW

List Św Pawła do Efezjan 6:18-24

 Poza tym wszystkim, korzystajcie z mocy Ducha Świętego, w każdej sytuacji modląc się do Boga i prosząc Go, aby miał w swojej opiece wszystkich świętych na świecie.  A módlcie się również za mnie, aby Bóg dał mi właściwe słowa, gdy będę przemawiał, i abym bez obaw mógł przedstawiać ludziom tajemnicę dobrej nowiny,  z powodu której jestem teraz w więzieniu. Proście więc Boga, abym – tak jak należy – mógł ją głosić z odwagą.

Końcowe pozdrowienie
Chcę, abyście wiedzieli, co u mnie słychać. Dlatego wysyłam do was Tychika, mojego drogiego przyjaciela i wiernego pomocnika w pracy dla Pana. On wszystko wam opowie i doda wam otuchy.

 Przyjaciele, niech Bóg Ojciec i Jezus Chrystus, nasz Pan, obdarzają was pokojem, miłością i wiarą!  Wszystkim wam, którzy kochacie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, życzę łaski od Boga!

Jeszcze przed napisaniem Pawła listu do Efezjan z celi więziennej, Bóg otworzył mu drzwi aby podzielił się ewangelią z poganami w przeróżnych miejscach starożytnego świata. Był on świadkiem jednego cudu po drugim. W tym fragmencie Paweł radzi Efezjanom – a także wszystkim naśladowcom Jezusa poprzez wszystkie generacje – aby się modlili. Dla Pawła modlitwa nie była małą rzeczą. On poznał z pierwszej ręki dar, moc modlitwy, i pokój jaki może przynieść do serca wierzącego.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Wspomnij na czas kiedy czułeś Bożą obecność podczas modlitwy. Jak opisałbyś to doświadczenie? Czym różniło się to doświadczenie od innego czasu, kiedy się modliłeś?
  • Czy był taki czas, kiedy twoje życie modlitewne było dużo bogatsze? Co jeszcze działo się w twoim życiu w tym czasie? Jakie było twoje nastawienie do Boga?

Jezu, dziękuję Ci, że nie zostawiłeś nas tu samych ale posłałeś Ducha Świętego, by nas nauczał i prowadził, pocieszał i wspierał. Naucz mnie modlić się nieustannie, rozmawiać z Tobą w każdy dzień. Naucz jak być wrażliwym na słowa Ducha Świętego i Jego prowadzenie. Pragnę moim życiem przynosić Tobie chwałę. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s