Pamiętaj o Więźniach

male-prisoner-holding-bars-300

Ewangelia  Mateusza 25:31-40

„Gdy Ja, Syn Człowieczy, przybędę w chwale, wraz ze wszystkimi aniołami, zasiądę na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przede Mną wszystkie narody, a Ja rozdzielę ludzi na dwie grupy, tak jak pasterz rozdziela owce i kozły.  „Owce” postawię po prawej stronie, a „kozły” po lewej. Wówczas jako Król powiem do tych po prawej: „Mój ojciec obdarzył was wielkim szczęściem! Wejdźcie do królestwa, które zostało dla was przygotowane zanim jeszcze zaistniał świat!  Bo gdy byłem głodny, nakarmiliście Mnie. Gdy byłem spragniony, daliście Mi pić. Gdy byłem w podróży, ugościliście Mnie.  Gdy nie miałem się w co ubrać, daliście Mi odzież, a gdy byłem chory oraz gdy przebywałem w więzieniu, odwiedzaliście Mnie”.  „Panie!” – zapytają prawi. „Kiedy widzieliśmy Cię głodnego i nakarmiliśmy Cię? Kiedy daliśmy Ci pić, gdy byłeś spragniony?  Albo kiedy ugościliśmy Cię podczas podróży lub daliśmy Ci odzież, gdy nie miałeś w co się ubrać?  Kiedy to było, gdy odwiedziliśmy Cię w czasie choroby lub w więzieniu?”.  „Zapewniam was” – odpowiem wtedy – „że cokolwiek zrobiliście jednemu z moich braci, choćby najmniejszemu, Mnie to uczyniliście”.

List do Hebrajczyków 13:1-3

” Kochajcie się jak bracia i zawsze bądźcie gościnni. Postępując tak, niektórzy – zupełnie nieświadomie – gościli u siebie aniołów.  Okazujcie pomoc tym z was, którzy – z powodu wierności Chrystusowi – trafili do więzienia. Troszczcie się również o cierpiących, sami przecież również dobrze wiecie, co to znaczy cierpienie.”

Serdeczne przyjęcie obcego i pamiętanie o więźniu, są przykazaniami przychodzącymi prosto od Jezusa. Pomimo to, są to przykazania na których wypełnianiu większość z nas spędza mało czasu. Mamy tendencję martwić się bardziej o to, z jakich rejonów demograficznych i środowiska ten obcy przybywa i o przestępstwa, jakie więzień popełnił. Podane fragmenty jasno przypominają Boże pragnienie względem tych, których świat odpycha na bok i stara się o nich zapomnieć.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Jak ci się wydaje, dlaczego Pan Jezus i autor listu do Hebrajczyków, specyficznie mówią o „obcych” i „więźniach”, jako o tych, o których jesteśmy powołani,  by pamiętać i pomagać im?
  • Jak twoje serce odpowiada na ideę okazania gościnności dla kogoś obcego, lub na ideę odwiedzania więźniów, których występków lub stanu skruchy nie znasz?

Panie wiem, że nie jestem godzien Twojej miłości, tak często uciekałem i odwracałem się od Ciebie, ale Ty w swojej miłości wyciągałeś do mnie rękę i zaprosiłeś do Twojego stołu. Daj mi serce, które kocha tak jak Ty sam ukochałeś mnie. Otwórz moje serce na tych, co zagubienie, na więźniów i na przychodniów, bym pomógł im poczuć akceptację, miłość i nadzieję. Amen.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s