Niebiańska Perspektywa

photo-1428604467652-115d9d71a7f1

List Apostoła Pawła do Filipians 4:4-13

“Zawsze cieszcie się z tego, że należycie do Pana. Cieszcie się! I niech wszyscy wokół doświadczają waszej życzliwości – przyjście Pana jest już bowiem coraz bliższe!

O nic się nie martwcie, ale ze wszystkimi sprawami zwracajcie się do Boga. Proście Go o pomoc, ale i dziękujcie Mu. A Jego pokój, przekraczający najśmielsze ludzkie wyobrażenia, opanuje wasze serca i umysły. Wszystko to jest możliwe dzięki Chrystusowi.

Przyjaciele, myślcie o tym, co jest zgodne z prawdą, dobre, prawe, czyste, miłe, szlachetne, doskonałe i godne pochwały. Postępujcie zgodnie z tym, czego się ode mnie nauczyliście, co przejęliście, co słyszeliście i co widzieliście. A Bóg, który obdarza ludzi pokojem, będzie z wami.
Ogromnie się ucieszyłem z dowodu waszej troski o mnie. Wiem, że o mnie pamiętacie, choć ostatnio nie mieliście okazji tego wyrazić. Nie wspominam o tym dlatego, że nadal mi czegoś brakuje. Nauczyłem się bowiem radzić sobie w różnych sytuacjach. Wiem, jak znosić biedę i jak żyć w dostatku. Jestem przygotowany do życia w każdych warunkach: z pełnym i z pustym żołądkiem, w dobrobycie i w niedostatku. Dzięki Temu, który dodaje mi sił, umiem radzić sobie w każdej sytuacji.”

Radość, pokój i zadowolenie mogą brzmieć jak obce koncepty w dzisiejszym świecie. To, co widzimy na wieczornych wiadomościach, może prowadzić nas do rozpaczy, strachu i wewnętrznego niepokoju. Paweł mówi jednak, że radość, pokój i zadowolenie są dostępne dla nas, jeżeli zwrócimy się do Boga z otwartymi sercami, podzielimy się z Nim naszym obawami i zmartwieniami. Jeżeli będziemy myśleć o Bożych rzeczach, rzeczach które są autentyczne, szlachetne, właściwe, niewinne, piękne i godne podziwu i oprzemy się na Jego sile, możemy osiągnąć wewnętrzny pokój i zadowolenie.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Jakie rzeczy napawają cię wewnętrznym niepokojem i lękiem? Jakie środowisko, zajęcia lub relacje mają tendencję kierować cię w stronę rozpaczy, obaw i niepokoju? Co możesz zrobić, aby wypełnić swoje myśli rzeczami które są prawdziwe, szlachetne, właściwe, niewinne, piękne i godne podziwu?
  • W jakiej sferze swojego życia potrzebujesz doświadczyć więcej pokoju? Jak ci się wydaje, co Bóg mówi do ciebie w tej kwestii? Jakie kroki potrzebujesz podjąć, aby osiągnąć ten pokój?

Dzięki Ci Boże za pokój, radość i zadowolenie, które mogę teraz osiągnąć poprzez Syna Twojego Jezusa Chrystusa. Pomóż mi ujrzeć rzeczy z Twojej perspektywy, i ufać ci niezależnie od sytuacji. Nie pozwól, bym popadł w desperację i zniechęcenie, ale by moje oczy były zawsze zwrócone na Ciebie. Używaj mnie do niesienia Twojego pokoju i radości w ten świat. Amen.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s