Trzymaj Się Tego Co Jest Dobre

Af0sF2OS5S5gatqrKzVP_Silhoutte

Pierwszy List Apostoła Pawła do Tesaloniczan 5:12-24

„Przyjaciele, prosimy was, abyście darzyli uznaniem waszych duchowych przywódców, którzy pracują dla was i zwracają wam uwagę na wasze grzechy. Z powodu pracy, którą wykonują, darzcie ich najwyższym szacunkiem i miłością. Niech wśród was zawsze panuje pokój. Przyjaciele, zachęcamy was, abyście ostrzegali niezdyscyplinowanych, pocieszali zniechęconych, pomagali słabym, a wszystkim ludziom okazywali cierpliwość. Uważajcie, aby nikt nikomu nie odpłacał złem za zło. Przeciwnie, starajcie się zawsze czynić dobro – nie tylko sobie nawzajem, ale także wszystkim innym ludziom.

Zawsze bądźcie radośni, nieustannie się módlcie, i – niezależnie od sytuacji – bądźcie wdzięczni Panu. Należycie do Chrystusa Jezusa, dlatego Bóg oczekuje od was takiej właśnie postawy.

Nie odrzucajcie działania Ducha Świętego i nie lekceważcie Bożych proroctw. Wszystko sprawdzajcie i trzymajcie się tego, co jest wartościowe. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła!

Niech sam Bóg, który obdarza ludzi pokojem, całkowicie was oczyści, tak aby wasz duch, dusza i ciało zostały bez skazy zachowane aż do dnia przyjścia naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ten, który was powołał, jest wierny i dokona wszystkiego, co obiecał.”

Końcowe słowa Pawła do kościoła w Tesalonice służą jako przypomnienie, do jakiego życia jesteśmy powołani,  jako ludzie, którzy położyli swoje zaufanie i nadzieję w Jezusie. Paweł przypomina nam, abyśmy pamiętali że: my kochamy ludzi, my jesteśmy tymi, którzy zachęcają, tymi którzy pomagają, przynoszą pokój, jesteśmy ludźmi którzy radują się, modlą się, są wdzięczni w każdej sytuacji, jesteśmy ludźmi, którzy podczas zmagań, terroru, nienawiści trzymają się dobra i dążą do tego, co jest dobre.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Jak myślisz, który z punktów wymienionych przez Pawła, potrzebowałeś usłyszeć najbardziej? Dlaczego?
  • Która z cech i które zachowanie wymienione przez Pawła sprawiają ci największą trudność? Dlaczego? Co w tobie potrzebuje przemiany?

Boże Ojcze, dzięki Ci za moc przemiany, jaką działasz w moim życiu. Sam z siebie nie potrafiłbym prowadzić życia, do jakiego mnie powołałeś. Dzięki, że daleś nam Ducha Świętego, który nas kształtuje, pokazuje prawidłową drogę i poucza. Dzięki Ci za pewność życia w Tobie, za obietnicę dokończonego dzieła. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s