Boża zbroja dla nas

thPRY0HFXS

List Św Pawła do Efezjan 6:10-17

Na koniec – kilka słów zachęty: Korzystajcie z mocy naszego Pana, a wtedy również wy będziecie mocni. Załóżcie całą zbroję otrzymaną od Boga, abyście mogli odeprzeć podstępne ataki diabła. Nie walczymy bowiem z ludźmi, ale z władcami świata ciemności i z niewidzialnymi siłami zła.

Używajcie więc całej zbroi Bożej, abyście w dniu ataku byli gotowi do obrony i byście odnieśli zwycięstwo. Bądźcie więc gotowi! Waszym pasem niech będzie prawda, a pancerzem – prawość. Waszymi butami niech będzie gotowość niesienia ludziom dobrej nowiny o pokoju. W każdej sytuacji osłaniajcie się tarczą, którą jest wasza wiara. Dzięki niej ugasicie wszystkie ogniste pociski szatana. Załóżcie też hełm, którym jest wasze zbawienie, a do rąk weźcie miecz Ducha, czyli słowo Boże.”

Paweł przypomina nam w tym fragmencie, że w tym świecie dzieje się więcej, niż gołym okiem jesteśmy w stanie zobaczyć. Wojna szaleje w realiach duchowych i stabilna oraz stanowcza postawa w wierze jest trudniejsza niż myślimy. Paweł naucza, że szatan stara się siać zwątpienie i strach w naszych sercach, by zapobiec rozprzestrzenianiu się Bożej miłości i Jego przesłaniu o odkupieniu i łasce. My jednak otrzymaliśmy oręż do obrony przeciwko tym intrygom: prawdę ewangelii, prawość, która przychodzi z tożsamością w Chrystusie, przekaz o pokoju, tarczę wiary, hełm zbawienia i miecz ewangelii.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Jakie emocje wzbudza w tobie ten fragment? Dlaczego?
  • W jakim momencie swojego życia odczułeś realność wojny duchowej, o której mówi Paweł? Co pomogło ci mocno stanąć w wierze i z odwagą nieść prawdę Jezusa?

Dzięki Ci Panie, że codziennie przypominasz mi o tym, co jedynie jest prawdziwe. Pragnę całe moje zaufanie pokładać tylko w Tobie i w Twoim Słowie. Pomóż mi w tej duchowej walce, którą każdego dnia toczę ze sobą samym i z mocami zła w tym świecie. Naucz mnie, jak używać oręż, który mi dałeś, by zwalczać zło i odpierać ataki szatana. Wywyższam Cię, Tobie niech będzie wszelka cześć i chwała. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s