Trwając w Łasce

photo-1445771909304-7fe896443613

List do Rzymian 5:1-11

„Teraz więc, gdy dzięki wierze zostaliśmy uniewinnieni przez Boga, żyjemy z Nim w pokoju. Stało się to możliwe dzięki naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi. Tylko dzięki Niemu – przez wiarę – dostąpiliśmy Bożej łaski! Ona postawiła nas na nogi i daje radość z oczekiwania na Bożą chwałę. Ale to nie wszystko! Jesteśmy również dumni ze spotykających nas trudności. Wiemy bowiem, że uczą nas one wytrwałości,  która owocuje wypróbowanym charakterem. On z kolei utrwala naszą nadzieję.  A nadzieja ta jest niezawodna, bo opiera się na miłości samego Boga, którą Duch Święty – zesłany nam przez Boga – wlał w nasze serca.

Jako grzesznicy nie mieliśmy przed Bogiem żadnych szans, jednak Chrystus w wyznaczonym przez Boga czasie umarł za nas.  Nam trudno byłoby oddać życie nawet za kogoś szlachetnego. Być może chętniej oddalibyśmy je za kogoś bardzo dobrego.  Ale Bóg dał dowód swojej wielkiej miłości do nas: Chrystus oddał za nas życie, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami!  Jeśli więc dzięki Jego przelanej krwi zostaliśmy uniewinnieni, to tym bardziej ocali nas ona przed gniewem Boga.  Skoro jako wrogowie Boga zostaliśmy z Nim pojednani przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej będziemy uratowani dzięki Jego życiu!  Ale to nie wszystko! Możemy teraz być dumni z naszego Boga, który pojednał nas ze sobą przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana.”

Złożenie wiary w Chrystusie oznacza, że w każdym momencie życia jesteśmy przykryci Jego Łaską. Ta Łaska to rzeczywistość naszego życia, nasza teraźniejszość i wieczność. Ale czasami zapominamy o tym i podejmujemy działania motywowane lękiem, sterowane bólem i potrzebą akceptacji. Paweł przypomina nam w tym fragmencie, że w naszych problemach, zmaganiach i w radościach dnia powszedniego, każdej chwili jesteśmy przykryci  i podtrzymywani przez Łaskę.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Wyobraź sobie szklany słój pełen kamyków. A teraz wyobraź sobie, jak ten słój wypełnia się wodą, która wchodzi w każde wolne miejsce, każdą szczelinę i zakamarek. Tak, jak ta woda, Łaska wypełnia każde miejsce, całą przestrzeń, w której przebywasz. Jakie uczucia wzbudza w tobie to porównanie?
  • Jakie sytuacje, miejsca, wiadomości ze świata i kraju, lęki i niepokoje powodują, że zapominasz o Łasce? Co przypomina ci ciągle o Niej?

Dzięki Ci Panie za Łaskę. Dzięki, że jest wszechobecna dookoła mnie i we mnie. Otwórz me oczy, bym ją dostrzegał w każdej chwili mojego życia. Zabierz strach i lęk, które próbują oderwać mnie od Twojej miłości. Pragnę nieść i prezentować Twoją Łaskę całemu światu. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s