Ewangelia Jezusa Chrystusa

1436391b-e9d9-4d84-bc49-f94867ae1646

List do Rzymian 3:21-31

„Teraz jednak Bóg wskazał inny sposób uniewinnienia – bez przestrzegania Prawa Mojżesza, ale poświadczony przez to Prawo i przez proroków. Uniewinnienie to pochodzi od Boga i obejmuje tych, którzy wierzą Jezusowi Chrystusowi. Jest ono dostępne dla wszystkich, którzy Mu wierzą. Bo nie ma żadnej różnicy: wszyscy ludzie zgrzeszyli i daleko im do Bożego ideału.  A zostają uniewinnieni za darmo, dzięki Bożej łasce i dzięki odkupieniu, jakiego dokonał Jezus Chrystus. To Jego Bóg uczynił narzędziem przebłagania za grzechy. Aby dostąpić tego uniewinnienia, musimy uwierzyć, że Jego przelana krew może nas pojednać z Bogiem. Bóg ogłosił uniewinnienie, odpuszczając grzechy przeszłości. Cierpliwie czekał bowiem, aż Chrystus – w obecnym czasie – zgładzi je. Okazał się więc sprawiedliwy i uniewinnia każdego, kto uwierzy Jezusowi.

Gdzie jest więc powód do dumy? Został uchylony! Czy przez Prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary!  Jesteśmy bowiem przekonani, że człowiek zostaje uniewinniony dzięki wierze, a nie dzięki spełnianiu uczynków wymaganych przez Prawo. Czy Bóg przygotował to tylko dla Żydów? A może i dla pogan? Oczywiście, że również dla pogan!  Bóg jest jeden i w ten sam sposób – dzięki wierze! – uniewinnia zarówno Żydów, jak i pogan.  Czy więc z powodu uniewinnienia, otrzymanego dzięki wierze, lekceważymy Prawo Mojżesza? Absolutnie nie! Umieszczamy je tylko we właściwym miejscu.”

Ten fragment Słowa naświetla piękno Ewangelii Jezusa Chrystusa – zarówno prostej, jak i nieporównywalnie pięknej i niepojętej. Jeśli kiedykolwiek  zapomnimy jej piękno, jeśli zabraknie nam słów, by ją opisać – to te słowa Pawła są świetną pomocą, by odświeżyć w naszych umysłach i sercach, jak wielki i niesamowity to przywilej i radość być dotkniętym mocą Ewangelii Jezusa.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Od czego uwolnił cię Pan Jezus? W jaki sposób może to pomóc ci w dzieleniu się Ewangelią?
  • Z kim z twojej rodziny i kręgu przyjaciół nie masz jeszcze odwagi podzielić się Ewangelią? Dlaczego?

Boże Ojcze, w to Święto Dziękczynienia pragnę Ci powiedzieć, że żadne słowa nie są wystarczające by odpowiednio wyrazić podziękowania za odkupienie i wolność, jakie mamy w Jezusie Chrystusie. Modlę się, by moje życie było świadectwem mojego dziękczynienia dla Ciebie. Daj mi odwagę i poddawaj słowa, by dzielić się Twoją Ewangelią z ludźmi, których stawiasz na mojej drodze. Panie Jezu, daj bym pamiętał ten fakt, że w niczym nie byłem lepszy od innych w Twoich oczach, że tak samo grzeszyłem i nie zasłużyłem sobie w niczym na Twoją łaskę, Ty mimo to ukochałeś mnie ponad życie. Dzięki Ci Jezu!!!! Amen!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s