Królestwo Światła

diamonds-wallpaper-14488

List do Kolosan 1:1-14

„Ja, Paweł, wybrany przez Boga na apostoła Chrystusa Jezusa, wraz z Tymoteuszem, uczniem Pana, piszę do wierzących w Kolosach – świętych i ufających Chrystusowi. Niech Bóg, nasz Ojciec, i Pan, Jezus Chrystus, obdarzają was swoją łaską i pokojem!

 Za każdym razem, gdy się za was modlimy, dziękujemy Bogu – Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, za to, że was powołał.  Słyszeliśmy bowiem, że szczerze wierzycie Chrystusowi Jezusowi i kochacie wszystkich wierzących.  W niebie czeka was nagroda, o której dowiedzieliście się słuchając prawdziwej dobrej nowiny.  Dotarła ona do was w taki sam sposób, w jaki dociera do ludzi na całym świecie, wszędzie przemieniając życie tych, którzy ją przyjmują. Tak samo było z wami, począwszy od dnia, w którym usłyszeliście i przyjęliście prawdę o Bożej łasce.  Tym, który przyniósł wam dobrą nowinę, był nasz drogi współpracownik, Epafras. Jest on oddanym sługą Chrystusa  i to on opowiedział nam o miłości, którą Duch Święty wlał w wasze serca.

Dlatego od chwili, w której się o tym dowiedzieliśmy, nie przestajemy się za was modlić. Prosimy Boga, aby pomógł wam w pełni zrozumieć swoją wolę i by obdarzył was mądrością oraz duchowym rozeznaniem.  Modlimy się również o to, abyście żyli w sposób oddający chwałę Panu i podobający się Mu, oraz aby wasze życie było pełne dobrych czynów i byście coraz lepiej poznawali Boga.

Prosimy Boga także o to, abyście – napełnieni Jego potężną i wspaniałą mocą – byli coraz bardziej cierpliwi i wytrwali, i byście z radością  okazywali wdzięczność Bogu Ojcu. To On sprawił bowiem, że razem z innymi świętymi, którzy żyją w Jego świetle, korzystacie z Jego daru.   On wyrwał nas z królestwa ciemności i przeniósł do królestwa swojego ukochanego Syna,   który zbawił nas i zapewnił przebaczenie grzechów.”

Poprzez Syna swojego Jezusa Chrystusa, Bóg nas odkupił i Paweł nie chce, abyśmy kiedykolwiek o tym zapomnieli. Pan Jezus wywiódł nas z ciemności do Królestwa Światła. Słowa te niosą ze sobą głęboką ulgę i pokój. Paweł mówi, że my jesteśmy powołani by prowadzić życie godne ofiary, jaką Pan Jezus złożył za nas. Jesteśmy powołani by prowadzić życie znaczone miłością, cierpliwością, wiarą i dziękczynieniem.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Jakie emocje wzbudza w tobie świadomość, że Bóg wyratował nas z mocy ciemności i wprowadził nas do Królestwa Światłości?
  • Co przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz o życiu godnym ofiary złożonej przez Pana Jezusa? Czy znasz kogoś, kto prowadzi takie życie? Czego możesz się nauczyć z tej osoby relacji z Bogiem?

Ojcze, dzięki Ci, że wyratowałeś mnie i przyjąłeś do Królestwa Jezusa – Królestwa Światła. Nie daj mi zapomnieć skąd wyszedłem, kim byłem. Wypełnij mnie radością i dziękczynieniem. Naucz mnie jak wzrastać w wierze i jak poddawać się Twojej woli. Pragnę by moje życie było godne ofiary Pana Jezusa i podobało się Tobie. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s