Światło Chrystusa

LIGHT IN THE DARKNESS 1

List do Efezjan 5:8-20

„Kiedyś i wy żyliście w ciemności, ale teraz, dzięki Panu, jesteście światłem! Niech więc będzie ono widoczne w waszym życiu! Owocem tego światła jest wszelkie dobro, prawość i prawda.

Dążcie do tego, co się podoba naszemu Panu.  Nie czyńcie zaś tego, co pochodzi z ciemności i jest bezwartościowe. Potępiajcie wszelkie takie zachowanie.  Wstyd bowiem nawet mówić o tym, czego dokonują ludzie, którzy są nieposłuszni Bogu. Czyny te nie są jawne,  ale gdy wychodzą na światło dzienne, okazuje się, jak bardzo są złe.  To bowiem, co zostaje ujawnione, staje się widoczne w pełnym świetle. Dlatego mówi się:

„Obudź się, śpiący,
i powstań z martwych,
a Chrystus stanie się twoim światłem”.

 Uważajcie więc na to, jak postępujecie. Nie zachowujcie się jak głupcy, ale jak ludzie mądrzy.  Wykorzystujcie każdą możliwość, aby w tych złych czasach czynić dobro.  Nie bądźcie bezmyślni, ale starajcie się odkrywać wolę Pana.  Nie upijajcie się, bo to rujnuje życie, ale bądźcie pełni Ducha Świętego.  Gdy spotykacie się, śpiewajcie psalmy, hymny oraz inne duchowe pieśni, z głębi waszych serc oddając chwałę Panu.  Zawsze i za wszystko dziękujcie Bogu Ojcu w imieniu naszego Pana, Jezusa Chrystusa.”

Kiedy otworzymy nasze serce dla Boga, Jego światło rozprasza wszystkie ciemności, używając nawet nasz ból i cierpienie dla naszego dobra. Tylko kiedy otworzymy nasze serca na Boga, może On uzdrowić nas i obdarować Swoją łaską i mocą. Przynosząc nam wyzwolenie w najcięższych chwilach naszego życia, Bóg odbiera należną Mu chwałę. Niesie to też nadzieję dla tych wszystkich, którzy myślą, że nic i nikt nie może im już pomóc.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Jakie cierpienie i ciemność z twojej przeszłości Bóg użył by przynieść dobro do twojego życia?
  • W jaki sposób Bóg używa doświadczenia twojego życia i twojej przemiany, by innym pokazać nadzieję na nowe życie? Czy masz jakieś obawy w opowiadaniu innym historii twojego odkupienia? Dlaczego?

Boże Ojcze, dzięki Ci za światło Chrystusa. Dzięki, że widząc mój grzech i ból, z miłością i miłosierdziem przemieniłeś moje życie. Pomóż mi, bym umiał złożyć wszystko w moim życiu u Twoich stóp. Zalecz proszę każdy ból i niepokój w moim życiu, daj odwagę i zrozumienie, bym nieprzerwanie głosił Twoją dobroć i odkupienie wszystkim, których postawisz na mojej drodze. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s