W Wierze – Nie w Oglądaniu

desert-story-1440057

2 List do Koryntian 5:1-10

„Wszędzie już słychać o tolerowanym przez was przypadku rozwiązłości seksualnej, mianowicie o mężczyźnie żyjącym ze swoją macochą. Jest to rzecz, jakiej nie dopuszczają się nawet poganie. Wy zaś, dumni ze swojej tolerancji, nie martwicie się z tego powodu i nie usuwacie tego człowieka z waszego grona. Ja – chociaż nieobecny fizycznie, ale sercem będący przy was – w imieniu samego Jezusa, naszego Pana, już oceniłem postępowanie tego człowieka.  Wy również zbierzcie się i, mając moje poparcie, na mocy autorytetu naszego Pana  usuńcie go z kościoła, oddając go w ręce szatana. Jego ciału będzie grozić zagłada, ale jego duch zostanie uratowany w dniu powrotu naszego Pana.

Jak możecie się szczycić czymś takim?! Czy nie rozumiecie, że odrobina kwasu przenika całe ciasto?  Usuńcie spośród siebie stary kwas, czyli zło, abyście byli czyści jak świeże ciasto. Zostaliście przecież oczyszczeni przez samego Chrystusa, który stał się naszą ofiarą paschalną!  Świętujmy więc naszą Paschę nie w starym kwasie złości i obłudy, ale w czystości i prawdzie.

Wcześniej napisałem wam, abyście unikali towarzystwa ludzi, którzy prowadzą rozwiązłe życie.  Nie miałem wtedy na myśli wszystkich rozwiązłych ludzi tego świata – wszystkich złodziei, wszystkich, którzy są zachłanni, lub wszystkich, którzy oddają cześć podobiznom bożków. Jeśliby tak było, musielibyście chyba zniknąć z tego świata. „

Ciężko jest nam uwierzyć w coś, czego nie widzimy na własne oczy – nawet jeśli chodzi o nasze życie chrześcijańskie. Chcemy  wiedzieć dokładnie gdzie Bóg nas prowadzi i co nas czeka, zanim się na to zgodzimy. Wydaje nam się, że musimy znać odpowiedź na każde teologiczne pytanie i mieć pełne zrozumienie Bożego charakteru. Ale Paweł mówi, że w wierze nie w oglądaniu chodzimy. Podążanie za Chrystusem jest pełne nieplanowanych sytuacji, nieprzewidywalnych wydarzeń. Podążanie za Chrystusem to akt wiary.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • W jakich sytuacjach życiowych szukasz pewności i potwierdzenia Bożej obecności i miłosierdzia? Dlaczego ci się wydaje, że tego potrzebujesz? Co powoduje taką potrzebę?
  • Przypomnij sobie sytuację, kiedy twoja wiara była poddana próbie. Jakie emocje to w tobie wzbudzało? W jaki sposób doświadczyłeś wtedy Bożej obecności? Jakie wątpliwości i niepewności wkradły się do twojego serca w tamtej chwili?

Panie Jezu, przebacz mi, że zamiast ufać Tobie i Twojemu prowadzeniu, szukałem  wyjaśnień i logiki sytuacji. Modlę się, by moja wiara była na tyle silna, bym bez zastrzeżeń umiał zaufać Ci z moim życiem, z moją rodziną i planami na przyszłość. Utrata kontroli nad moim życiem i poddanie się całkowicie Tobie jest dla mnie trudne ale też przynosi odpoczynek i daje wolność. Pomóż mi proszę, całkowicie poddać się Twojemu prowadzeniu i napełnij mnie pokojem i pewnością, że Twoje drogi są najlepsze. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s