Uzdolniony do Służby

80a2d9fbbe91c812a23de53e2d4b7cbe

List do Efezjan 4:1-16

„Jako więzień Pana zachęcam was, abyście żyli w zgodzie z waszym powołaniem. Bądźcie pokorni, łagodni i cierpliwi. Z miłością znoście nawzajem swoje słabości.  Z oddaniem dbajcie o duchową jedność, zachowując między sobą pokój.

Tworzymy jedno wspólne ciało. Boży Duch jest również jeden i zostaliśmy powołani do jednej wspólnej nadziei.  Jest tylko jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest,  i jeden wspólny Ojciec nas wszystkich, który panuje nad wszystkimi, działa przez wszystkich i mieszka w nas wszystkich.  A każdy z nas otrzymał od Chrystusa jakiś szczególny dar.  Pismo mówi:

„Wstępując do nieba,
zabrał ze sobą jeńców,
a ludziom rozdał dary”.

Czy słowo „wstąpił” nie oznacza, że najpierw musiał zstąpić do otchłani ziemi?  Tak! Ten, który zstąpił do otchłani, potem wstąpił do nieba, aby napełnić swoją obecnością cały wszechświat.  To właśnie On, Chrystus, ustanowił w kościele apostołów, proroków, ewangelistów oraz pasterzy i nauczycieli.   Ich zadaniem jest przygotowywanie świętych do służby, mającej na celu budowanie ciała Chrystusa – kościoła,  abyśmy wszyscy osiągnęli całkowitą jedność wiary, w pełni poznali Syna Bożego i stali się doskonali, na wzór Chrystusa.

Nie bądźmy jak dzieci, które łatwo wierzą w fałszywe informacje i ulegają sprytnym kłamstwom przewrotnych ludzi.  Zamiast tego, z miłością mówmy sobie prawdę i coraz bardziej upodabniajmy się do Chrystusa, który jest Głową swojego ciała – kościoła.  Dzięki Niemu całe to ciało jest doskonale połączone w jedną całość, a każda jego część we właściwy sobie sposób służy innym, tak że cały organizm coraz bardziej się rozwija i rośnie w miłości.”

Większość razy, kiedy mówimy o Bożej Łasce, to odnosi się to do naszego zbawienia. Paweł jednak wskazuje nam w tym fragmencie Słowa, że poza Łaską zbawienia Pan Jezus okazał nam łaskę poprzez obdarowanie duchowymi darami, niezbędnymi w służbie innym i budowaniu kościoła. Kiedy każdy członek Bożej rodziny używa swoich darów, to buduje drugich w poznaniu i doświadczaniu Chrystusa, a to w rezultacie prowadzi do wzajemnej miłości i jedności w kościele.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Jakimi darami duchowymi obdarzył cię Bóg? W jaki sposób Bóg pragnie używać te dary w budowaniu kościoła, by inni doświadczali Jezusa każdego dnia więcej i więcej?
  • Które z duchowych darów przyczyniły się najwięcej do twojego wzrostu duchowego? W jaki sposób? Wyślij tym osobom email lub kartkę z podziękowaniem za ich służbę, która tak bardzo pomogła ci w poznawaniu i budowaniu relacji z Panem Jezusem.

Panie, dzięki Ci za łaskę obdarowania darami duchowymi. Dzięki za każda osobę, która poprzez te dary pomogła mi w budowaniu poznania i doświadczania Chrystusa. Daj mi odwagę i mądrość w używaniu moich darów duchowych, bym był użyteczny w służbie i budowaniu Twojego kościoła. Przyjdź Królestwo Twoje jak jest w niebie, tak i na ziemi. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s