Otwórz me ręce

th9E6BYQG1

1 List Piotra 4:1-11

Skoro Chrystus, będąc na ziemi, znosił cierpienia, wy również przygotujcie się na to samo. Doświadczając cierpienia, człowiek przestaje bowiem grzeszyć i pragnie poświęcić resztę życia nie na zaspokajanie swoich ludzkich pragnień, ale na wypełnianie woli Boga.  Wystarczy, że wcześniej postępowaliście jak poganie, żyjąc w rozwiązłości, spełniając swoje grzeszne pragnienia, pijąc razem z innymi i oddając cześć bożkom.  Teraz wasi dawni przyjaciele dziwią się, że już się z nimi w ten sposób nie bawicie i mówią o was różne złe rzeczy.  Odpowiedzą jednak za to wszystko przed Bogiem, który osądzi żywych i umarłych.  Ci bowiem, którzy już zmarli, usłyszeli dobrą nowinę po to, aby mogli duchowo żyć, chociaż ich ciała dosięgła śmierć.

Niedługo wszystko się skończy. Bądźcie więc rozsądni i trzeźwi, abyście mogli się modlić.  Przede wszystkim okazujcie sobie nawzajem szczerą miłość, ona bowiem potrafi usunąć wiele grzechów.  Bez narzekania okazujcie też innym gościnność.

Każdy z was otrzymał od Boga jakiś dar – spożytkujcie go więc pomagając innym! Czyniąc to, zrobicie dobry użytek z okazanej wam przez Boga łaski.  Jeśli ktoś umie przemawiać, niech przekazuje innym słowo Boże. Jeśli ktoś potrafi pomagać innym, niech czyni to z mocą Bożą. W ten sposób – dzięki Jezusowi Chrystusowi – odda cześć Bogu, do którego należy wieczna chwała i moc. Amen!”

Większość z nas miała okazję widzieć, jak dwoje dzieci bije się o zabawkę: „to moje” – krzyczą jedno przez drugie, wyrywając sobie nawzajem zabawkę. I prawdę mówiąc wielu z nas wciąż prowadzi taką walkę, chroniąc co nasze przed innymi. W myślach często krzyczymy: „to moje!!”. Piotr jednak daje nam zupełnie inny obraz tego, jak powinniśmy żyć. W królestwie Bożym nie ma miejsca na „to moje”. Piotr zachęca nas do okazywania miłości, do hojności, do poświęcenia swojego życia w służbie innym po to, by Bóg był wywyższony.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie?
  • Czy znasz osobę, która hojnie dzieli się tym, co ma rozdając dar miłości dookoła. Jak ci się wydaje, co motywuje tę osobę do takiej hojności?
  • Czym jest tobie trudno dzielić się z innymi? Co jest ci trudno innym ofiarować? Dlaczego?

Panie, dziękuję Ci za każdy dar, jaki mam od Ciebie. Pokaż mi, jak mam używać każdy z tych darów dla Twojego Królestwa na ziemi. Pomóż mi, bym był bardziej podatny na Twojego Ducha i prowadzenie, bym nie ściskał wszystkiego tak kurczowo w moich rękach. Przemień tą część mojego serca, która chce krzyczeć: „to moje!”. Pobudź we mnie ducha hojności, tak bym mógł dzielić się moim szczęściem z innymi, bym zapraszał ich do życia z Tobą. Amen.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s