Niech Poznają Waszą Miłość

Helping-Others-11965733_s

1 List Jana 3:11-24

” Od samego początku wiecie, że wszyscy powinniśmy okazywać sobie miłość. Nie bądźmy więc jak Kain, który należał do szatana i zabił swojego brata. Dlaczego to uczynił? Dlatego, że on sam postępował źle, a jego brat był prawym człowiekiem.  Nie dziwcie się więc, przyjaciele, że świat was nienawidzi. Nasza wzajemna miłość świadczy o tym, że zostaliśmy uratowani od śmierci i otrzymaliśmy wieczne życie. Jeśli zaś ktoś nie kocha innych wierzących, znaczy to, że nie został jeszcze uratowany od śmierci.  Ten zaś, kto nienawidzi innych ludzi, jest przez Boga traktowany na równi z zabójcą. A dobrze wiecie, że żaden morderca nie ma w sobie życia wiecznego.  Chrystus, oddając za nas życie, pokazał nam, czym jest prawdziwa miłość. Teraz więc także my powinniśmy być gotowi oddać życie za innych wierzących.  Jeśli zaś ktoś z nas żyje w dostatku, a odwraca się od innego wierzącego, będącego akurat w potrzebie, to czy ma on w sobie Bożą miłość?

Dzieci, niech nasza wzajemna miłości wyraża się nie tylko w pięknych słowach, ale także w konkretnym działaniu i w wierności prawdzie.  Pomagając innym, stajemy bowiem po stronie prawdy i osiągamy wewnętrzny pokój 

nawet wtedy, gdy mamy jakieś wyrzuty sumienia. Bóg bowiem i tak wszystko o nas wie.

Kochani, jeśli sumienie nas nie oskarża, możemy śmiało zwracać się do Boga,  a otrzymamy od Niego to, o co Go prosimy. Jesteśmy bowiem posłuszni Jego przykazaniom i czynimy to, co się Mu podoba.  On bowiem nakazał nam, abyśmy wierzyli Jego Synowi, Jezusowi Chrystusowi, i okazywali sobie miłość. Takie przykazanie zostawił nam również Jezus.  Ten, kto wypełnia Boże przykazania, trwa w jedności z Bogiem, a Bóg trwa w jedności z nim. Wiemy, że to prawda, poświadcza to bowiem Duch Święty, którego otrzymaliśmy od Boga.”

Przez trzy lata Jan chodził , jadł i rozmawiał z Jezusem na co dzień. Wskazówki jakie nam daje, jak powinna wyglądać nasza miłość i skąd możemy brać do niej siły, mają większą wymowę, jeśli tylko pomyślimy, że Jan widział na co dzień, jak Jezus okazywał miłość innym w słowach, dotykiem i samą obecnością. Pomyśl tylko, jak kształtowało się serce Jana obserwując, jak Jezus z miłością i miłosierdziem przebaczał, uzdrawiał i przemawiał do nieznajomych, jak i do przyjaciół.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • Pomyśl o trzech- czterech osobach, które widzisz codziennie. W jaki sposób powinieneś okazywać im miłość opisaną przez Jana?
  • Czy jest ktoś taki w twoim życiu, którego jest ci ciężko kochać, lub trudno jest ci okazać mu miłość? Co jest tego powodem? Jak ci się wydaje, co Bóg próbuje ci przekazać w tej sytuacji?

Boże, tak bardzo pragnę podziękować Ci za to, że w tak hojny i namacalny sposób okazałeś mi swą miłość poprzez Syna Swojego –  Jezusa. Pragnę jak Ty, bezwarunkowo okazywać miłość innym. Wypełń mnie Duchem Świętym i włóż w moje serce pragnienie dzielenia się Twoją miłością z ludźmi, których stawiasz na mojej drodze. Pragnę by każdy mógł widzieć Twoją miłość w moim życiu. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s