Nieporównywalnie Więcej

sun

List do Efezjan 3:14-21

 „Padam na kolana przed naszym Ojcem,  od którego pochodzi każda istota, zarówno w niebie, jak i na ziemi.  On jest otoczony chwałą i wszystko do Niego należy, dlatego proszę Go, aby was wewnętrznie wzmocnił przez swojego Ducha.  Modlę się, aby Chrystus – przez wiarę – zamieszkał w waszych sercach i abyście uchwycili się Go. Wtedy bowiem zrozumiecie – wraz ze wszystkimi świętymi – jak szeroka, jak długa, jak wysoka i jak głęboka jest Jego miłość.  I poznacie ją, choć pełne zrozumienie jej przekracza ludzkie możliwości. Modlę się również o to, aby inni ludzie mogli dostrzec w waszym życiu cechy samego Boga.

Bóg, swoją potężną mocą działającą w naszym życiu, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, o co Go prosimy, a nawet więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.  Jemu niech będzie wieczna chwała w kościele i w Chrystusie Jezusie – przez wszystkie pokolenia. Amen!”

Modlitwa Pawła za Efezjan przypomina nam o tym, że tylko kiedy jesteśmy głęboko wkorzenieni w miłość Jezusa, kiedy wreszcie zauważymy, jak niezmierzona i wszechobecna jest ona – nasza wiara zaczyna wzrastać. Zaczynamy wierzyć Bożym obietnicom i Jego opiece. Zaczynamy się modlić odważnie i podejmujemy ryzyko by służyć i głosić dobrą nowinę. Wierzymy, że Bóg nas kocha i pragnie zaspokoić nasze najgłębsze potrzeby. Poznanie Boga wzbudza naszą wiarę.

Rozważania

  • Czytając powyższy fragment ponownie, zwróć uwagę które słowo lub zwrot przyciąga twoją uwagę najbardziej. Jak myślisz dlaczego właśnie te słowa przemawiają do ciebie? Co one mówią?
  • W jaki sposób doświadczyłeś Bożej miłości w swoim życiu? Kiedy po raz pierwszy zacząłeś pojmować wielkość i głębokość Jego miłości do ciebie?
  • Czy masz uczucie że utknąłeś w miejscu jeśli chodzi o twoją wiarę? Dlaczego? W jakim aspekcie? Co w przeszłości pobudzało twoją wiarę do wzrostu?

Boże, wypełnij moje serce Twoją niepomierną, wszechobecną i niezawodną miłością. Daj bym odczuł ją całym sobą, tak by wypływała on z moich ust, kiedy przemawiam i z moich rąk, kiedy Ci służę. Niech moje zaufanie w to, Kim Ty jesteś i w życie, jakie mi dałeś, przełamie wszelkie zwątpienia i niepewności. Nie daj aby cokolwiek zatrzymało mnie od spełnienia Twojej woli w moim życiu. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s