Pełny Dostęp

photo-1439920120577-eb3a83c16dd7

List Apostoła Pawła do Efezjan 1:15-23

Od dnia, w którym usłyszałem, że szczerze wierzycie Panu i kochacie wszystkich wierzących, nie przestaję dziękować za was Bogu i modlić się za was. Proszę też Boga, Ojca naszego Pana – Jezusa Chrystusa, aby udzielił wam duchowej mądrości i abyście mogli Go jeszcze lepiej poznać. Jemu należy się bowiem chwała. Proszę Go również, aby oświecił was i pokazał wam wspaniałą przyszłość, do której was powołał, oraz wielki dar, który przygotował dla wszystkich świętych,  a także ogromną moc, z jaką działa wśród nas i wszystkich, którzy Mu uwierzyli. Ta sama Boża moc wzbudziła z martwych Chrystusa i wyniosła Go na najbardziej zaszczytne miejsce w niebie, znajdujące się po prawej stronie Boga.  On stoi bowiem ponad wszystkimi władcami tego świata, a także wszelkimi duchowymi mocami – zarówno obecnymi, jak i przyszłymi.  Bóg rzucił Mu bowiem wszystko do stóp i ustanowił Go Głową całego kościoła,  który jest Jego ciałem. On jest obecny w każdym miejscu!”

Czy zdarzyło ci się kiedyś skorzystać z przywilejów osoby ci towarzyszącej? Wejść na ważne przyjęcie, uczestnictwo w specjalnym wydarzeniu? Ze względu na nazwisko czy też pozycję tej osoby, byłeś traktowany z honorami. W tej części listu Paweł przypomina wierzącym w Efezie, że będąc dziećmi Bożymi mamy wyłączny dostęp przed Boży tron, co daje nam unikalną szansę poznawania Go coraz głębiej każdego dnia.

Rozważania

  • Czytając ten fragment jeszcze raz, zwróć uwagę na słowa i frazy, które w specyficzny sposób dotknęły twojego serca. Jak ci się wydaje, dlaczego przyciągnęły one twoją uwagę?
  • W jaki sposób pragniesz pogłębić swoją wiedzę o Bogu? Jakie aspekty Jego natury chciałbyś lepiej poznać? Dlaczego?
  • Co przeszkadza i w lepszym poznaniu Boga? Co mogłoby pomóc ci lepiej odczuć Jego obecność i miłość? Co pragniesz by stało się codzienną praktyką twojego życia: modlitwa, wyciszenie się, medytacja w samotności, czytanie Słowa Bożego? Jakie nawyki i zachowania w twoim życiu powinieneś zmienić, by lepiej słyszeć głos Boga na co dzień?

Kochany Ojcze w niebie, dzięki Ci, że zaadoptowałeś mnie i uczyniłeś swoim dzieckiem. Za to, że teraz każdej chwili mogę poznawać Cię głębiej. Daj mi Ducha mądrości i poznania, bym w pełni mógł doświadczać Twej dobroci i łaski. Otwórz oczy mojego serca bym zrozumiał pełnię nadziei, do której mnie powołałeś, bogactwo dziedzictwa, jakie masz dla mnie i nieporównywalną moc Twoją. Pomóż mi, by ludzie widzieli we mnie Twoje dziecko. Amen.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s