Naoczni świadkowie – Dzień 30

11039873_10153092656772295_8729758991934093098_n

Ewangelia Łukasza 24:36-53

” A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»  Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.  Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?  Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam».  Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.  Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?»  Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby.  Wziął i jadł wobec nich. 
 Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach».  Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma,  i rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie,  w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.  Wy jesteście świadkami tego.  Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni mocą z wysoka».
Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich.  A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.
Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy,  gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i  błogosławiąc Boga. „

Rozważania

– Co w tym fragmencie Słowa przemawia do ciebie najbardziej?

– Jak ci się wydaje, dlaczego było to tak ważne dla Jezusa, żeby uczniowie mogli Go dotknąć i widzieć jak spożywa posiłek?Jak to wpłynęło na sposób, w jaki uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach z Jezusem po tym, jak odszedł On do nieba?

– Kończąc tę podróż przez Ewangelię Łukasza pomyśl o prawdzie, na którą Bóg otworzył ci oczy i zastanów się w jaki sposób pomogło ci to wzrosnąć w wierze. W czym zostałeś umocniony? Z czym wciąż się zmagasz w swoim sercu?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, dzięki Ci, że przemawiasz do mnie przez Swoje Słowo i za to, jak zbudowałeś i wzmocniłeś moją wiarę i zrozumienie. Dziękuję za każdą chwilę spędzoną z Tobą. Proszę byś wciąż mnie pouczał i otwierał moje oczy na Twoją prawdę i łaskę, i daj mi odwagę w głoszeniu dobrej nowiny o Jezusie wszystkim tym, których postawisz na mojej drodze. Niech Twa wola spełni się we mnie i poprzez mnie.”

Dziękujemy za udział w tej serii rozważań nad Słowem Bożym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s