Ostatni wydał oddech – Dzień 27

thCG8I94O8

Ewangelia Łukasza 23:44-56

” Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej.  Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek.  Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Po tych słowach wyzionął ducha. 
Na widok tego, co się działo, setnik oddał chwałę Bogu i mówił: «Istotnie, człowiek ten był sprawiedliwy».  Wszystkie też tłumy, które zbiegły się na to widowisko, gdy zobaczyły, co się działo, wracały bijąc się w piersi.  Wszyscy Jego znajomi stali z daleka; a również niewiasty, które Mu towarzyszyły od Galilei, przypatrywały się temu. 
Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady.  Nie przystał on na ich uchwałę i postępowanie. Był z miasta żydowskiego Arymatei, i oczekiwał królestwa Bożego.  On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa.  Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany.  Był to dzień Przygotowania i szabat się rozjaśniał.
Były przy tym niewiasty, które z Nim przyszły z Galilei. Obejrzały grób i w jaki sposób zostało złożone ciało Jezusa.  Po powrocie przygotowały wonności i olejki;  lecz zgodnie z przykazaniem zachowały spoczynek szabatu. „

Rozważania

– Co w tym fragmencie pobudza cię do zastanowienia ?

– Jakie grupy ludzi czy osoby możesz zauważyć w tym fragmencie Słowa?

– Przypomnij sobie najcięższy dzień swojego życia. Kim byli ludzie, którzy ci przyszli z pomocą i wsparciem w tym trudnym dla ciebie czasie? Czy znasz kogoś, kto przechodzi przez trudny okres swojego życia? Jak mógłbyś mu pomóc?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, tyle jest ciemności w tym świecie. Każdego dnia spotykamy się z niekończącymi się aktami przemocy, nienawiści, gniewu i apatii. Pragnę być kimś, kto niesie pomoc cierpiącym i samotnym, kimś kto wnosi w te ciemności światło nadziei. Daj mi serce, które jest wyczulone na potrzeby tych, co są w bólu, daj mi ręce które przynoszą ulgę, i słowa niosące prawdę o Twojej obecności i miłości. I w okresach mojego życia, kiedy ciemność zaczyna mnie ogarniać, Panie, zbierz wokół mnie kochających, pełnych pomocy i zrozumienia ludzi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s