Prosto z ust Jezusa – Dzień 24

photo-1430747562296-5556d17a15a5

Ewangelia Łukasza 22:54-71

„Schwycili Go więc, poprowadzili i zawiedli do domu najwyższego kapłana. A Piotr szedł z daleka.  Gdy rozniecili ogień na środku dziedzińca i zasiedli wkoło, Piotr usiadł także między nimi.  A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: «I ten był razem z Nim».  Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: «Nie znam Go, kobieto».  Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: «I ty jesteś jednym z nich». Piotr odrzekł: «Człowieku, nie jestem».  Po upływie prawie godziny jeszcze ktoś inny począł zawzięcie twierdzić: «Na pewno i ten był razem z Nim; jest przecież Galilejczykiem».  Piotr zaś rzekł: «Człowieku, nie wiem, co mówisz». I w tej chwili, gdy on jeszcze mówił, kogut zapiał.  A Pan obrócił się i spojrzał na Piotra. Wspomniał Piotr na słowo Pana, jak mu powiedział: «Dziś, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz». Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał. Tymczasem ludzie, którzy pilnowali Jezusa, naigrawali się z Niego i bili Go.  Zasłaniali Mu oczy i pytali: «Prorokuj, kto Cię uderzył».  Wiele też innych obelg miotali przeciw Niemu.  Skoro dzień nastał, zebrała się starszyzna ludu, arcykapłani i uczeni w Piśmie i kazali przyprowadzić Go przed swoją Radę.  Rzekli: «Jeśli Ty jesteś Mesjasz, powiedz nam!» On im odrzekł: «Jeśli wam powiem, nie uwierzycie Mi,  i jeśli was zapytam, nie dacie Mi odpowiedzi. Lecz odtąd Syn Człowieczy siedzieć będzie po prawej stronie Wszechmocy Bożej».  Zawołali wszyscy: «Więc Ty jesteś Synem Bożym?» Odpowiedział im: «Tak. Jestem Nim».  A oni zawołali: «Na co nam jeszcze potrzeba świadectwa? Sami przecież słyszeliśmy z ust Jego». ”

Rozważania

– Co przemawia do ciebie najbardziej w tym fragmencie Słowa?

– Jak uważasz, dlaczego Piotr zaparł się Jezusa?

– W jakich sytuacjach jest ci trudno przyznać się, że jesteś naśladowcą Jezusa? Czy byłeś w takich sytuacjach, kiedy umniejszasz swoje zaangażowanie w wiarę w Jezusa, albo unikasz tego tematu? Jakie są powody dla których obawiasz się dzielenia wiarą w Jezusa czy też przyznawania się do niej?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, potrzebuję odwagi. Łatwo jest wznosić ręce w uwielbieniu wzywając Twego Imienia, dzielić się historią naszego nawrócenia w obecności innych wierzących. Ale często milknę i wycofuję się, kiedy mam okazję dzielić się moją wiarą i przynależnością do Ciebie z ludźmi, którzy w Ciebie nie wierzą, albo z rodziną i przyjaciółmi. Dodaj mi dzisiaj odwagi w głoszeniu Twojego Imienia i w dzieleniu się nowiną o Twoim przebaczeniu, łasce i miłości, która odmieniła moje życie. Pragnę, by ludzie znali mnie z tego, że jestem Twoim naśladowcą.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s