Siła w cierpieniu – Dzień 23

cee4d0ffca08c41ec989f8dcb5d461db

Ewangelia Łukasza 22:39-53

„Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie.  Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie».  A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się  tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!»  Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go.  Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię.  Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku.  Rzekł do nich: «Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». 
Gdy On jeszcze mówił, oto zjawił się tłum. A jeden z Dwunastu, imieniem Judasz, szedł na ich czele i zbliżył się do Jezusa, aby Go pocałować.  Jezus mu rzekł: «Judaszu, pocałunkiem wydajesz Syna Człowieczego?»  Towarzysze Jezusa widząc, na co się zanosi, zapytali: «Panie, czy mamy uderzyć mieczem?»  I któryś z nich uderzył sługę najwyższego kapłana i odciął mu prawe ucho.  Lecz Jezus odpowiedział: «Przestańcie, dosyć!» I dotknąwszy ucha, uzdrowił go.  Do arcykapłanów zaś, dowódcy straży świątynnej i starszych, którzy wyszli przeciw Niemu, Jezus rzekł: «Wyszliście z mieczami i kijami jak na zbójcę?  Gdy codziennie bywałem u was w świątyni, nie podnieśliście rąk na Mnie, lecz to jest wasza godzina i panowanie ciemności».”

Rozważania

– Co w szczególności zwróciło twoją uwagę w tym fragmencie Słowa?

– Skoncentruj się na pierwszych wersetach tego fragmentu: gdzie był Jezus? jak często tam przychodził? kto był tam z Nim? o co się modlił? Jak jednym słowem mógłbyś opisać tę scenę?

– Pomyśl nad tym, w jaki sposób ty, czy ktoś ci bliski cierpi. Czy słowa tego fragmentu dają pocieszają cię w jakiś sposób i pomagają przejść przez to doświadczenie?

Modlitwa

„Ojcze w niebiosach, jest mi ciężko znaleźć słowa, kiedy myślę o tym, jak Jezus z miłości do nas cierpiał, wiedząc że ten świat Go otwarcie zdradzi, wyjdzie na Niego z mieczem, publicznie poniży i zabije. Wiem dobrze, że wiesz co to znaczy cierpieć, być zdradzonym i opuszczonym, i ze współczuciem podchodzisz do mnie, kiedy doświadczam podobnych rzeczy. Przypominaj mi o Swojej obecności i posil w czasie cierpienia. Pomóż mi, bym niósł Twą łaskę i uzdrowienie innym, którzy przechodzą przez doświadczenia.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s