Przygotowania – Dzień 21

Passover1

Ewangelia Łukasza 22:1-13

 „Nadchodziła uroczystość Przaśników, tak zwana Pascha. Arcykapłani i uczeni w Piśmie szukali sposobu, jak by Go zabić, gdyż bali się ludu. 
 Wtedy szatan wszedł w Judasza, zwanego Iskariotą, który był jednym z Dwunastu.  Poszedł więc i umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży, jak ma im Go wydać.  Ucieszyli się i ułożyli się z nim, że dadzą mu pieniądze.  On zgodził się i szukał sposobności, żeby im Go wydać bez wiedzy tłumu. 
Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę. Jezus posłał Piotra i Jana z poleceniem: «Idźcie i przygotujcie nam Paschę, byśmy mogli ją spożyć». Oni Go zapytali: «Gdzie chcesz, abyśmy ją przygotowali?»  Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie,  i powiecie gospodarzowi: „Nauczyciel pyta cię: Gdzie jest izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?”  On wskaże wam salę dużą, usłaną; tam przygotujecie».  Oni poszli, znaleźli tak, jak im powiedział, i przygotowali Paschę. „

Pascha, czy też Święto Przaśników, jest corocznym Żydowskim świętem, upamiętniającym noc, w którą Bóg zesłał na Egipt ostatnią z plag. W ostatnim akcie perswazji, by wypuścić izraelitów z niewoli, Bóg zabrał życie każdego pierworodnego Egipcjanina tej nocy. Poprzez posmarowanie wejścia do domu krwią zabitego baranka, jako akt posłuszeństwa Bogu, Izraelici byli uchronieni od śmierci pierworodnych (Ks. Wyjścia 12:1-30). Święto Paschy wskazywało na Chrystusa, który stał się idealnym barankiem paschalnym (1Kor. 5:7). Poprzez Jego śmierć, ci którzy w Niego wierzą, unikną kary za swoje grzechy i będą mieli życie wieczne (Rzym. 6:23).

Rozważania

– Co najbardziej poruszyło twoje serce w tym fragmencie Słowa?

– Jak ci się wydaje, jak zareagowali uczniowie, kiedy zobaczyli, że Jezusa przepowiedź o osiołku i pomieszczeniu na Paschę się sprawdziła? W jaki sposób mogło to podbudować ich wiarę?

– Czy kiedykolwiek zawiodłeś czy zdradziłeś współmałżonka, rodzinę czy przyjaciela? Czemu tak się zachowałeś? Co czułeś, jak to zrobiłeś?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, dzięki Ci za idealnego baranka Paschalnego, Jezusa Chrystusa. Dzięki, że zachowałeś mnie od kary za moje grzechy, których liczba jest większa od ilości gwiazd na niebie. Dzięki, że Twa łaska jest wystarczająca, by je przykryć, i że krew Jezusa mnie oczyszcza i uwalnia. Dzięki, że nieustannie Twoja obecność wzmacnia mą wiarę i pogłębia moje poznanie i miłość do Ciebie. Przebacz mi każdy raz, kiedy zawiodłem Ciebie i tych, których kocham. Proszę ulecz serca, które zraniłem i rany, które zadałem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s