Zgubiony – znaleziony! – Dzień 17

eDLHCtzRR0yfFtU0BQar_sylwiabartyzel_themap

Ewangelia Łukasza 15:1 -10

„Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać.  Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».  Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:  «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie?  A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona  i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.  Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. 
Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie?  A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.  Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca». „

Rozważania

– Co do ciebie najbardziej przemawia w tym wersecie?

– W poszukiwaniu jakiej zgubionej rzeczy, przetrząsnąłbyś cały świat? Opisz, jakie emocje w tobie wzbudza myśl o tym, że w taki właśnie sposób Bóg ciebie poszukuje i cieszy się gdy się odnajdziesz.

– W jaki sposób Bóg zaprasza cię, byś wziął udział w Jego misji poszukiwania zgubionych i w radości odnalezienia ich?

Modlitwa

” Ojcze w niebie, dzięki Ci, że mnie znalazłeś! Jestem pewien, że ja w tej sytuacji bym się już poddał i odwołał poszukiwania. Bo przecież ja cały czas odwracałem się od Ciebie, odrzucałem Twe drogi, nie chciałem Cię widzieć. Ale Ty, o Panie, nigdy się nie poddałeś, nigdy nie przestałeś mnie szukać. Wołałeś mnie z czułością wciąż na nowo, nawet kiedy biegłem za grzechem. Stawiałeś ludzi na mojej drodze, którzy okazywali mi miłość. Użyj mnie teraz w swoich poszukiwaniach zaginionych. Postaw mnie na czyjejś drodze, bym mógł pokazać mu Twoją miłość.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s