Zadziwiające cuda – Dzień 6

untitled (5)

Ewangelia Łukasza 5:1-16

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Niego aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. 
Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!». A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać.  Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.  Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny».  I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali;  jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił».  I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.
Gdy przebywał w jednym z miast, zjawił się człowiek cały pokryty trądem. Gdy ujrzał Jezusa, upadł na twarz i prosił Go: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Jezus wyciągnął rękę i dotknął go, mówiąc: «Chcę, bądź oczyszczony». I natychmiast trąd z niego ustąpił. A On mu przykazał, żeby nikomu nie mówił: «Ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż ofiarę za swe oczyszczenie, jak przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich». Lecz tym szerzej rozchodziła się Jego sława, a liczne tłumy zbierały się, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych niedomagań. On jednak usuwał się na miejsca pustynne i modlił się. „

Rozmyślania

– Co najbardziej dotyka cię w tym urywku Biblii?

– Jezus uczynił dwa cuda w tym fragmencie Pisma – sprawił, że ryby pokazały się w miejscu, gdzie wcześniej nie było ani jednej i uzdrowił człowieka z trądu. Jaka była reakcja ludzi na te cuda?

– Czytamy w tym urywku, że Szymon Piotr, Jakub i Jan zacumowali swe łodzie przy brzegu, pozostawili wszystko i poszli za Jezusem. Do pozostawienia jakich relacji, przyjaźni i zachowania powołuje cię Jezus, byś mógł za Nim podążać?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, dzięki Ci, że powołałeś mnie by podążać za Jezusem i że dałeś odwagę by to zrobić. Pragnę pozostawić te destrukcyjne zachowania, nastawienia umysłu, które powstrzymują mnie od podążania za Tobą całym sercem. Daj bym dostrzegał Twoje cuda w tym świecie, jak przemieniasz życia, czy tez uzdrawiasz serca, i pobudź mnie bym nie był kimś, kto trzyma to tylko dla siebie, ale woła ze szczytów gór o Twojej dobroci i uzdrowieniu.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s