Demonstrując wielką wiarę – Dzień 9

yEWFnFQRqfmY9l9efJ6g_Snap01-web

Ewangelia Łukasza 7:1-17

„Gdy Jezus dokończył wszystkich tych mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci.  Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę.  Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: «Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył – mówili –  miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę».  Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój.  I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.  Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Chodź!” – a przychodzi; a mojemu słudze: „Zrób to!” – a robi».  Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu». A gdy wysłani wrócili do domu zastali sługę zdrowego. 
Wkrótce potem udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki.  Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego – jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta.  Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: «Nie płacz!»  Potem przystąpił, dotknął się mar – a ci, którzy je nieśli, stanęli – i rzekł: «Młodzieńcze, tobie mówię wstań!»  Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce.  A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: «Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój». I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.”

Rozmyślania

– Co najbardziej porusza cię w tym fragmencie Słowa?

– Jak Jezus zareagował na wyznanie wiary centuriona? W jaki sposób Jezus odpowiedział na złamane serce matki?

– W jakiej sferze swojego życia potrzebujesz, by twoje ufność Bogu zwiększyła i wzmocniła się? W jaki sposób nie tylko w modlitwie, ale też poprzez podjęcie konkretnych kroków, wyrazić swoje zaufanie Bogu?

Modlitwa

„Ojcze w niebie, wzmocnij moją wiarę tak, abym ufał Tobie nawet wtedy, gdy jak w ciemnościach szukam dowodów Twej obecności. Tak często pragnę ujrzeć Ciebie, odczuć Twoja obecność, usłyszeć Ciebie. Pomóż mi wierzyć w momentach, kiedy jestem ogarnięty smutkiem i cierpieniem. II w chwilach ciężkich i pełnych zwątpienia trzymaj me serce przy sobie. Przepędź wszelki strach i przypomnij mi o Twojej wzmacniającej i bez końca miłości.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s