Ciąg dalszy nastąpi… – Piątek, 27 marzec, 2015

4720446230_b592675190_o

Księga Nehemiasza 13:30-31

 „I oczyściłem ich od wszystkiego, co cudzoziemskie, i ustanowiłem przepisy dla kapłanów i lewitów: dla każdego w jego zakresie; dalej – przepisy o dostarczaniu drewna w określonych terminach i o pierwocinach.
Pamiętaj, Boże mój, o tym dla mojego dobra!”

I w tym miejscu historia Nehemiasza się nagle kończy – zaraz po tym, jak musiał postraszyć ludzi przemocą, żeby ich przyprowadzić do porządku! Zakończenie nie całkiem w stylu Hollywood.
Ciekawe jest to, że wiele razy widzimy takie zakończenie w Biblii. Księgę Jonasza kończą słowa Boga, mówiące o Jego trosce o bydło w Niniwie. Ewangelia Marka kończy się sceną, w której uczniowie Jezusa uciekają w strachu i nie mówią nikomu o pustym grobie. Dzieje Apostolskie kończy uwięzienie Apostoła Pawła.
Piękno Biblii polega między innymi na tym, że nie upiększa postaci Bożych ludzi. Przedstawia ich jako zwykłych ludzi, z którymi możemy się identyfikować. Nie zawsze historie kończą się dobrze. Ludzie zawodzą. A mimo  to, Bóg jest wierny – i zawsze gotowy witać nas, kiedy tylko do Niego wracamy. Być może w ten sposób Nehemiasz zaprasza nas do napisania zakończenia tej historii naszym życiem – zacząć z miejsca, gdzie zawiódł Izrael, i dotrzymać złożonych obietnic.
Obyśmy, z Bożą pomocą, prowadzili nasze życie, jak przystało na naśladowców Jezusa, pokazując innym, jak łaskawy, miłosierny  i wierny jest Bóg, któremu służymy.

– W jaki sposób, w tym tygodniu, możesz swoim życiem odzwierciedlić historię Bożej łaski?
– Zwróć uwagę w tym tygodniu, na swoich przyjaciół, rodzinę, współpracowników, czy też nieznajomych, z którymi przyjdzie ci się spotkać. Kto z nich,  potrzebowałby dostrzec Bożą łaskę w szczególny sposób? W jaki sposób, w interakcjach z innymi, powinniśmy odzwierciedlać Boży charakter?
Modlitwa:
„Boże, daj mi siłę, bym wiernie podążał za Tobą i był posłuszny Twojemu powołaniu. Pomóż mi wypełnić historię Nehemiasza i ludu izraelskiego w moim życiu tak, aby ludzie mogli dostrzec Ciebie – Boga wiernego i łaskawego, Boga jedynego, któremu służę.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s