Wspólna wiara – Środa, 25 marzec

photo-1417144413558-cf029e0c7a04

Księga Nehemiasza 13:15-19

„W owych dniach widziałem, jak w Judzie deptano w szabat tłocznię, noszono snopki i kładziono na osły, tak samo wino, grona, figi i wszelki ładunek, i przywożono to wszystko do Jerozolimy w dzień szabatu. Udzieliłem im przestrogi, gdy w ten dzień chcieli sprzedawać żywność.  A mieszkający tam Tyryjczycy przywozili ryby i wszelki towar i w szabat sprzedawali mieszkańcom Judy i w Jerozolimie. Wtedy zgromiłem możnych Judy i powiedziałem im: «Co to za niegodziwa rzecz, którą popełniacie, gwałcąc dzień szabatu.  Czyż tak nie uczynili ojcowie wasi? Dlatego też Bóg nasz zesłał całe to nieszczęście na nas i na to miasto. A wy chcecie ściągnąć jeszcze większy gniew na Izraela przez gwałcenie szabatu».  I wydałem rozkaz: «Skoro przed szabatem mrok pokryje bramy Jerozolimy, wrota zostaną zamknięte». I drugi rozkaz: «Nie zostaną one otwarte, aż dopiero po szabacie». Następnie niektórych z moich sług postawiłem przy bramach z dalszym rozkazem: «Żaden ładunek nie przedostanie się w dzień szabatu». „

Kiedy projekt budowy zakończył się, Nehemiasz wrócił do swojej pracy podczaszego w obcym kraju. Wracając z wizytą, widzi ludzi cofajacych się z powrotem do swojego, dawnego sposobu życia. Tak jak ich przodkowie, zapomnieli o obietnicach, jakie dali Bogu i odwrócili się od Niego. Najbardziej zdenerwowało Nehemiasza to, że zamiast odpoczywać, ludzie robili biznes w Sabat. Dlaczego? Praca w Sabat była grzechem, który z założenia wciągał całe społeczeństwo, a nie tylko pojedyńcze osoby. (Prawdę mówiąc, nie możesz kupić rzeczy w Sabat, dopóki ktoś nie jest skłonny sprzedawać je w Sabat).
Jedną z kluczowych prawd w podążaniu za Bogiem jest to, że nie możesz robić tego w pojedynkę. Prawda jest taka, że jeżeli nie masz systemu wsparcia wokół siebie, niemożliwym jest prowadzić życie, do którego Bóg cię powołał.
– Kto jest twoim systemem wsparcia i zachęca cię, aby żyć tak, jak Bóg cię do tego powołuje? A jeśli nie masz takiego systemu wsparcia, to co możesz zrobić, by go zbudować i umocnić?
– Ty nie tylko potrzebujesz wsparcia od innych Chrześcijan – ty sam jesteś wsparciem dla innych. Jak lepiej mógłbyś wspierać innych w podążaniu za Bogiem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s