Bóg, który walczy. – Piątek 6 marzec

Armor of God

Księga Nehemiasza 4:7-9 i 14-15

(…) wtedy w punktach zagrożonych wyznaczyłem poza murem szereg kryjówek i umieściłem tam lud według rodów z mieczami, włóczniami i łukami.  Gdy widziałem, [że się boją], wstałem i rzekłem do możnych, do zwierzchników i do reszty ludu: «Nie bójcie się ich! Na Pana wielkiego i strasznego pamiętajcie i walczcie za braci swoich, za synów swoich i córki, za żony swoje i domy!»
 Gdy więc nieprzyjaciele nasi usłyszeli, że nas powiadomiono i że Bóg udaremnił ich zamiar, [cofnęli się], a my wszyscy wróciliśmy do muru, każdy do swego zadania.

(…) Na miejscu, gdzie usłyszycie głos trąby, tam się przy nas zgromadźcie! Bóg nasz będzie za nas walczył».  Tak to myśmy wykonywali pracę od ukazania się zorzy aż do wzejścia gwiazd, podczas gdy połowa trzymała włócznie.

W dzisiejszych czasach żurnaliści piszący artykuł, prawie zawsze najważniejszą jego część umieszczają zaraz na początku. Nowelista, na ogół, umieszcza punkt kulminacyjny swojego opowiadania na końcu książki. Ale pisarz żydowski czasów Nehemiasza często umieszczał najważniejszą część historii w samym środku opowiadania. Pośrodku czwartego rozdziału Nehemiasza są wersety 14-15. Przeczytaj je jeszcze raz. Strach prawie sparaliżował Nehemiasza i jego współpracowników. Odciągnęło ich to od pracy, i byli już gotowi do walki. Ale Bóg zatroszczył się o ich sytuację, tak, że ani jedna strzała nie była wypuszczona.

Czasami to, komu ufamy, jest dużo ważniejsze niż nasze własne umiejętności samoobrony.

– Czy kiedykolwiek było tak w twoim życiu, że już byłeś gotowy na walkę, kiedy się okazało, że nie jest ona już potrzebna?

– Jakie przeszkody widzisz przed sobą dzisiaj, w tym tygodniu, w tym miesiącu, które zapowiadają poważną walkę?

Modlitwa:

“Boże, pomóż mi, bym pokładał większą ufność w Tobie, niż w moich własnych umiejętnościach samoobrony. Ty sam walcz za mnie w nadchodzących dniach, kiedy przeciwności staną na mojej drodze.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s